Словник корисних термінів для користувача

Комп’ютерний вірус — частина шкідливого коду, попередньо відкладена або додана до наявних файлів на комп’ютері.

OEM ліцензія (Original Equipment Manufacture) - «оригінальний виробник обладнання». Ця ліцензія призначена для збирачів машин.

FPP ліцензія (Full Packaged Product) - «повністю упакований продукт».Коробкова версія.

ESD ліцензія (Electronic Software Distribution) - постачають за допомогою електронних каналів зв'язку.

Фішинг - кримінальна діяльність, що використовує технології соціальної інженерії (маніпулювання користувачами задля отримання конфіденційної інформації)

Антифішинг - це програми для захисту від фішингу. Принцип роботи антифішинга полягає в оповіщенні користувача про те, що він потрапив на підроблений або підозрілий сайт, створений спеціально для збору логінів і паролів до платіжних систем, веб-банкінг і т.д.

Експлойті/ руткіт - фрагмент коду програми, який дозволяє проникати у систему комп’ютера та впливати на його роботу.

Троянські програми - клас загроз,які намагаються видати себе за корисні програми, щоб змусити користувача запустити їх.

Антиспам - це модуль програмного забезпечення, який запобігає і блокує небажані електронні листи, такі як спам.

VPN - приватна віртуальна мережа. Вона дає змогу користуватись Інтернетом анонімно й безпечно, де б ви не були. Мережа VPN захищає завдяки тунельній системі шифрування, через яку комп’ютер підключається до Інтернету, точок доступу Wi‑Fi та інших мереж.

Інтернет-шлюзи - це програмне забезпечення, призначене організувати передачу трафіку між різними мережами.

Брандмауер / Фаєрвол - стіна між вашим комп’ютером або мережею комп’ютерів і всесвітньою павутиною.

Локальна мережа - являє собою об'єднання певного числа комп'ютерів на відносно невеликій території.

Батьківський контроль - дозволяє захистити дітей від онлайн-ресурсів з небажаним контентом, блокуючи доступ до певних категорій веб-сайтів.

Хмара - це модель надання зручного мережевого доступу до обчислювальних потужностей і ресурсів (серверу, програми, бази даних, програми, сховища тощо) на віддаленому сервері в інтернеті.

Веб-контроль - функція, яка дає змогу блокувати веб-сторінки з потенційно образливими матеріали.

Комп’ютерний хробак - це програма із шкідливим кодом,яка атакує комп’ютери в мережі та поширюється через мережу.

DOS-атаки- це вид атаки, внаслідок якої ресурси комп’ютера стають недоступними для призначених користувачів.

Чорний список - це список небажаних або заборонених елементів або осіб.

Ліцензійний ключ - унікальний рядок, який використовується для активації продукту антивірусу та ідентифікації власника ліцензії.

Програми-вимагачі - це шкідливе програмне забезпечення, яке блокує пристрій або шифрує вміст на ньому, а після цього зловмисники вимагають гроші за відновлення доступу до вмісту.

Бот або веб-робот – автоматизована зловмисна програма, що сканує блоки мережевих адрес й інфікує вразливі комп’ютери.

Містифікація – це неправдива інформація, яка поширюється в Інтернеті.

Захист від експлойтів - служить для захисту програм, які зазвичай використовуються для зараження системи, зокрема веб-браузерів, PDF-читачів, клієнтів електронної пошти й компонентів MS Office.

Програми-вимагачі (також відомі як шифрувальники файлів) — це шкідливе програмне забезпечення, яке блокує пристрій або шифрує вміст на ньому, а після цього зловмисники вимагають гроші за відновлення доступу до вмісту.

Сканування портів - використовується для виявлення відкритих портів на комп’ютері, підключеному до мережі. Сканер портів – це програмне забезпечення, створене для пошуку таких портів.

Дроппер - це програма яка спеціально створена для встановлення шкідливого ПЗ (вірусу, бекдора і т.д.) на комп'ютер-жертву. Головне призначення дроппера - приховати шкідливу програму, що знаходиться у нього всередині, від виявлення антивірусними програмами.

Захист мережі від атак – це розширення брандмауера, яке дає змогу ефективніше виявляти експлойти для відомих вразливих місць на рівні мережі.

Захист банківських операцій і платежів – це додатковий засіб убезпечення фінансових даних під час виконання операцій в Інтернеті.

Проактивний захист - сукупність технологій, яка використовується в антивірусному програмному забезпеченні, головною метою яких є виявлення потенційно небезпечного програмного забезпечення. На відміну від сигнатурних технологій, вони попереджають, а не виявляють вже відоме зловмисне програмне забезпечення в системі.

Менеджер автозапуску — програма, що дозволяє проаналізувати додатки, що завантажуються при старті системи, і оптимізувати час завантаження, шляхом відключення додатків які не використовуються й деяких функцій системи.

Файловий шредер — спеціальна програма, яка дозволяє максимально надійно видаляти непотрібні конфіденційні файли, без можливості їх відновлення.

USB-захист- модуль захисту USB-дисків контролює підключення будь-яких накопичувачів до USB-портів.

Менеджер процесів- виконує функцію вбудованого диспетчера програм і процесів, дозволяє контролювати і керувати запущеними програмами і процесами.

WEB-фільтр (захист HTTP-трафіку)- блокування небезпечних сайтів, з можливістю творення власного списку сайтів, що блокуються.

GDPR- загальний регламент захисту персональних даних.

 Copyright © 2016-2018 Software.Net.Ua, Inc. All rights reserved.